Get Adobe Flash player

מלכודות פרומון

מלכודת פרומוןכמו שידוע לכולנו, קיימות לא מעט שיטות להדברת מזיקים. חלקן פשוטות יותר ויכולות להיעשות באופן עצמאי וחלקן מתבצעות בידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום. כאשר מדובר בכמות קטנה יחסית של חרקים, בעיקר חרקי מזון ניתן לבחור בין הדברה מקצועית למוצרי ריסוס, מלכודות ופיתיונות למיניהם.

מהן מלכודות פרומון

הפרומון הוא מעין חומר שמפרישים בעלי חיים שמשמש לצורך איתות וזיהוי בעלי חיים אחרים מאותו המין ויש לו השפעה רבה על מידת המשיכה המינית. בחרקים לפרומונים תפקיד משמעותי לא רק בכל הנוגע למשיכה, בקרב חרקים רבים הפרשת הפרומונים מסייעת להתקבצותם יחדיו. אצל הנמלים למשל הם משמשים גם לתיאום העבודה, לסימון דרך המובילה אל מזון שנמצא ולזיהוי המלכה והגנה עליה.

מלכודות פרומון כשמן כן הן, מלכודות ביולוגיות ללא חומרים רעילים שמטרתן למשוך את החרקים, ללכוד אותם וכך להיפטר מהם ללא צורך בהדברה. כמו שכבר הוזכר המלכודות הללו מיועדות בעיקר לחרקי מזון אך גם למזיקים נוספים ביניהם – תיקן גרמני, חרקי עץ, עש הטקסטיל, חיפושיות קמח וטבק, עש קמח הודי, נובר הלחם ועוד.מלכודת פרומון

היתרונות של שימוש בשיטה זו הן שאין כל צורך לעשות פעולות הכנה או להתפנות מהמבנה, החומרים הם בטוחים לשימוש, לא רעילים ואינם מלווים בריחות. כמו כן המלכודות עמידות בפני אבק, מכסות שטחים די גדולים ומחזיקות מעמד זמן די ארוך. עם זאת חשוב לציין שהן לא מתאימות לכל מקרה ומקרה, ובנוסף כאשר מדובר על כמות נכבדת של מזיקים רצוי לשקול הדברה מקצועית.

מעוניינים לדעת עוד על מלכודות פרומון, לשמוע על שיטות מתקדמות נוספות להדברת חרקים או מכרסמים? חברת אבי המדביר פה למענכם, אנו מספקים שירות בכל רחבי הארץ וניתן לפנות אלינו בטלפון, על ידי שליחת smsבחינם או על ידי מילוי הטופס המופיע באתר ולקבל מענה מוצלח.

להזמנות חייגו 054-4386025

תיקן הפסים החומים

מראה – תיקן זה מגיע לאורך של 1.5 סנטימטר ועל כנפיו פסים בצע חום בהיר. הזכרים הם בעלי גוף צר משל הנקבה. הנקבה אינה מסוגלת לעוף. כמו שאר המינים, הינו בעל מחושים ארוכים ורגליים זיפיות.

הרגלים – פעיל בעיקר בלילה, נמצא בעיקר במקומות יבשים וממוזגים. נמצא במקומות מחבוא ברחבי הבית, כגון מגירות וספריות.

תזונה – אוכל הכל, מן הצומח ומן החי. גורם נזק רב למוצרי נייר.

רבייה – הנקבה מייצרת תיק ביצים, אשר מכיל עד כ-18 פריטים. לאחר נשיאתו כ-36 שעות, הנקבה מדביקה אותו במקום מוגן. תיקן זה מגיע לבגרות באופן איטי יחסית לשאר המינים – בערך חצי שנה וחי כ-10 חודשים.

תיקן מזרחי

מראה – מגיע לגודל של עד כ-2.5 סנטימטר. צבעו חום כהה עד שחור. הזכר והנקבה אינם יכולים לעוף.

הרגלים  – פעיל בעיקר בלילה. נמצא בעיקר מחוץ לבית, בדרך כלל בתוך ערימות אשפה. מעדיף מזג אוויר חם ולח. בבתים ניתן למצוא אותו במקומות חשוכים. מכיוון שאינו יכול לעוף, הוא נכנס לבית דרך הצינורות.

תזונה – אוכל כל דבר, מוצא את מזונו במקומות לחים כמו מכולות אשפה וביוב. מעדיף מזונות עמילניים.

רבייה –הנקבה תטיל במהלך חייה הבוגרים כ-8 תיקי ביצים, כאשר כל תיק מכיל עד 16 ביצים. התיקן מתפתח במשך שנה לבוגר ותוחלת חייו היא עד שנה וחצי.

תיקן אמריקאי

מראה – התיקן האמריקאי בעל מבנה גוף מאסיבי, כאשר אורכו מגיע עד ל-5.5 סנטימטר. בעל כנפיים אדומות-חומות, מחושים ארוכים ורגליים זיפיות.

הרגלים –נפוץ בישראל בעיקר בעונות הקיץ, כאשר חם ולח. ניתן למצוא אותו בתוך מבנים וגם בחוץ בשעות היום. שוכן בעיקר במטבחים, מרזבים, מחסנים וצינורות ביוב.

תזונה – אוכל מזון צמחי ומזון מן החי.

רבייה – לאחר ההזדווגות, הנקבות מייצרות תיק אשר לתוכו הן מטילות עד 16 ביצים. לאחר יומיים, הן מניחות אותו בקרבת מזון מתוכו בוקעים זחלים. התיקן מגיע לבגרות תוך 60 יום וחי כ-15 חודשים.

הדברת תיקן גרמני

הדברת תיקן גרמני

מראה – הוא בעל גוונים חומים-שחורים, המגיע עד ל-5 סנטימטר. בעל רגליים זיפיות ומחושים ארוכים במיוחד.
הרגלים –  לעומת הזן האמריקאי שמתחבא בימי החורף ופעיל בקיץ, התיקן הגרמני פעיל וגורם נזק כל ימות השנה. נפוץ בעיקר במטבחים ביתיים ובאזורים המכילים אוכל כמו מסעדות, ברים, מלונות ומפעלי מזון.
תזונה –  אוכל הכל, מעדיף בעיקר מזונות עמילניים, סוכר ובשר. יכול לאכול אפילו סבון ודבק, כאשר ישנו מחסור במזון, ואף את בני מינו.
רבייה – קצב ההטלה גבוה מהרגיל: הנקבה מייצרת תיק ביצים פעם ב-25 יום, המכיל עד 50 ביצים. התיקן הופך לבוגר לאחר כחודש – זמן קצר יחסית לסוגי תיקנים אחרים.

הדברת תיקנים – חייבת להיעשות בידי אנשי מקצוע

ידוע שלתיקנים יכולת הישרדות גבוהה במיוחד ושהם יכולים לשרוד אפילו שואה גרעינית, אך לתיקן הגרמני יכולת הישרדות גבוהה אף יותר משל זני מקקים אחרים, גם בשל גודלו הקטן יחסית לאחרים קל לו יותר להסתתר, גם מכיוון שהוא עמיד יותר בפני חומרי ההדברה למיניהם וגם משום שיש לפגוע בו על ידי ריסוס ישיר ולא מספיק לרסס את החלל הנגוע.

סיבות אלה הופכות את תהליך הדברת תיקן גרמני לדי מסובכת ועל כן היא חייבת להתבצע בידי אנשי מקצוע מוסמכים. ניתן כמובן לנסות ולהיפטר מהמזיקים בעצמכם אך מדובר במטלה לא פשוטה וברוב המקרים יש צורך לחזור על הפעולות שוב ושוב לאורך זמן וגם אז לא ניתן להבטיח שהמטרד ימוגר בהצלחה.

מדבירים מקצועיים ומנוסים יעשו שימוש אפקטיבי בחומרי הדברה מתאימים ויוודאו שהבעיה תיפתר והתיקנים לא ישובו לטרוד את מנוחתכם. כדאי לפעול במהרה ולהשקיע בפתרון יעיל לטווח ארוך. כמו כן, לא פחות חשוב לבחור בחברה המחזיקה ברישיון ממשרד הבריאות ועושה שימוש כמה שפחות בחומרים רעילים וכמה שיותר בחומרים ידידותיים לסביבה.

חברת אבי המדביר מציעה לכם הן שירותי הדברת תיקן גרמני וכל שאר סוגי המקקים והחרקים והן שירותי הרחקת יונים ולכידת מכרסמים, נחשים ובעלי חיים משוטטים, כך שלכל בעיה ממנה אתם סובלים יש לנו פתרון הולם. אתם מוזמנים להתקשר עמנו דרך האתר, על ידי שליחת sms חינם או בטלפון בכל שעה, שישה ימים בשבוע.

להדברת התיקן הגרמני חייגו למומחים בהדברה ישיר למדביר

054-4386025  

הדברת תיקנים

אינכם יכולים לישון בשקט משום שאתם יודעים שבביתכם מתגוררים גם גוקים מזן זה או אחר? אם ניסיתם לסלקם בעצמכם אך אינכם מצליחים להיפטר מהם, כנראה שנחוצה לכם הדברת מזיקים מקצועית, חברת אבי המדביר מזמינה אתכם ליצור עמה קשר ולהנות משירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולהסיר מעצמכם דאגות וחרדות.

נוכחותם של חרקים למיניהם ובעיקר של תיקנים בבתי מגורים היא די נפוצה, הם אומנם נמשכים בדרך כלל לשאריות מזון אך גם לבתים הנקיים ביותר יכולים לחדור מקקים. פעמים רבות הם מתעופפים פנימה דרך החלונות, עושים דרכם דרך מערכות הצנרת והביוב ועלולים אפילו להגיע בתוך אריזות מזון או בקופסאות של ציוד שנרכש.

למעשה כמעט אין בית ש"מחוסן" מפני גוקים. סוגי התיקנים שניתן למצוא בארץ הם האמריקאי והגרמני (הנפוצים יותר), אך גם תיקן מזרחי ותיקן פסים חום. גודלם ואורך חייהם משתנה מסוג לסוג, אך מה שלא משתנה זו הסלידה של רובנו מאותם יצורים שנוטים להטיל אימה ופחד על ילדים ומבוגרים כאחד.

הדברת תיקנים באופן עצמאי או בידי אנשי מקצוע

אם המצב אינו חמור, כלומר אם נתקלתם באחד או שניים תמיד תוכלו לנסות קודם כל לפתור את הבעיה בעצמכם על ידי שימוש במוצרים הנמכרים ברשתות השיווק ומיועדים לקטילת מקקים. כולנו מכירים את תכשירי הריסוס הללו וישנם גם מוצרים לשטיפת רצפות שיכולים לסייע לא מעט.

אך, ישנם מקרים בהם המצב אינו פשוט כל כך, הג'וקים נוטים להתרבות במהרה ובכמויות גדולות על ידי הטלת ביצים ובדרך כלל אם מצאתם אחד כנראה שיש עוד רבים. אם הריסוס או השטיפה לא עזרו ואתם ממשיכים למצוא עדות לנוכחותם, יש לנקוט באמצעים מתקדמים יותר והדרך המוצלחת מכולן היא לבצע הדברת תיקנים מקצועית.

ישנן כל מיני שיטות לסילוק גוקים, בהתאם לסוג המזיק. הדברת תיקן אמריקאי למשל יכולה להתבצע על ידי פיזור פתיונות רעילים, הצבת מלכודות דבק או ריסוס, הדברת תיקן גרמני מתבצעת בעיקר על ידי ריסוס.

כמו כן קיימים מספר סוגים של חומרי הדברה, חלקם כימיים ורעילים וחלקם בעלי רעילות נמוכה וידידותיים לסביבה. לצורך הדברת תיקנים עדיף מן הסתם לבחור בחומרים הירוקים כיוון שהם פחות מסוכנים ויותר בטוחים, ולכן מומלץ לפנות לחברה שעושה שימוש בשיטות מתקדמות וחומרים העומדים בתקנים.

באבי המדביר תמצאו צוות מנוסה, אנשי מקצוע מוסמכים ושיטות וחומרים המאושרים בידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. אז אם יש לכם צורך בשירותי הדברה ואין זה משנה באיזה מזיקים מדובר פנו אלינו ותוכלו להיות בטוחים שהם ימוגרו בהצלחה.

חייגו ונגיע אליכם עוד היום להדברת תיקנים

054-4386025

כל הזכויות שמורות © לאתר הדברות - Powered by WordPress