Get Adobe Flash player

הדברת רב רגל

 

הדברת מזיקים היא דרך נהדרת להפטר מאורחים לא צפויים. בעוד ישנם מזיקים מסוכנים לבני אדם, כמו נחשים ארסיים, עקרבים, חולדות המעבירות מחלות, ועוד חרקים שעוקצים ומפריעים, חלק מהמזיקים אינם מסוכנים לבני אדם כלל וכלל. אך גם אם לא נשקפת סכנה מיידית לנו או לבני משפחתנו, לעיתים די בתחושת אי הנוחות, הגועל והמועקה שאלה גורמים לנו, בשביל לרצות בהדברת רב רגל, או כל יצור מגעיל אחר.

הכירו את הרב רגל
הרב רגל הוא זוחל ממשפחת המרבה רגליים. רב רגל בוגר מגיע לגודל של בין 18-20 ס"מ, כאשר יש לו אפשרות באמצעות מבנה מיוחד להתכווץ ולהתארך. גופו עשוי טבעות טבעות כאשר כל טבעת מצוידת בזוג גפיים, מה שהופך אותו למרבה רגליים. צבעו שחור ורגליו אדמדמות כהות.

סביבת גידול
הרב רגל שחור נפוץ בעיקר באזורי גבעות והרים, כאשר סביבת הגידול שלו צריכה להעניק מספיק לחות וקרירות, בין האבנים, נקיקי סלעים, גומחות באדמה או אזורים מוצלים עטויים בצמחייה. הרב רגל פעיל בשעות הערב שבקיץ, ניזון מצמחיה רקובה ומרקבובית, כאשר בחודשי הקיץ אלה לעיתים נודדים משטחי הגידול שלהם אל גינות הבתים וחדר האמבטיה הלחים בחיפוש אחר מזון ומחסה. שם מתחילות הבעיות, ותחושת האי נוחות של הדיירים המקוריים גורמת להם לרצות ולהפטר מהאורח החדש, ולכן אלה מחפשים אחר הדברת רב רגל שתרחיק את המזיק ותפתור אותם מהעול הלא צפוי.

מחזור החיים של הרב רגל
בשביל לבצע הדברת רב רגל יעילה, צריך להבין את מחזור החיים של הרב רגל ולדעת מתי לפגוע בו בצורה הכי טובה. הרב רגל מתרבה בצורה מחזורית בה הוא מטיל ביצים על הקרקע, כאשר כל ביצית מוקפת בשריון העשוי עיסה אדומה, לאחר שאלה בוקעים ומגיעים לבגרות מיני תוך מספר חודשים, הם מתרבים בשנית, והבוגרים ממשיכים לחיות עוד שנים. הדברת רב רגל צריכה לפגוע בהם לפני הבגרות המינית, בכדי שלא תתבצע רבייה ותהליך ההדברה יהיה הרבה יותר ארוך ומסובך.

אופי ההדברה
הדברת רב רגל נעשית בצורת ריסוס היקפי בחצר, וסביב פתחים וסדקים בקירות שאליהם יכלו להיכנס הרבי רגל הגמישים. לרוב במקומות אלה יוטלו הביצים, בסמוך למקומות לחים וקרירים המלאים ברקבוביות וצמחים.

 לחברת אבי המדביר ידע רב בהדברת רב רגל שחור שרות 24 שעות מומחים בהדברת כל סוגי הנדלים

חייגו 054-4386025 ריסוס רב רגל שחור באחריות.

 

הדברת פרעושים

 

לא משנה אם יש לנו כלב, חתול, אוגר או אפילו חמוס, כשהקיץ מגיע והטמפרטורות טיפה עולות, הפרעושים מגיעים בהמוניהם והופכים את החיים לבלתי נסבלים. עם ביצים הנישאים באוויר לכל מקום ודרך כל חלון, עם עמידות גבוהה כנגד חומרי הדברה, ואופי מציק ומטריד במיוחד, מתקפת פרעושים היא צרה של ממש. אז כיצד מבצעים הדברת פרעושים כהלכה? ומה עושים בכדי להילחם באורחים המטרידים.

עמידות הפרעוש
הפרעוש נחשב למזיק עמיד במיוחד, ועם כל קיץ חדש שמגיע נראה כי קשה יותר ויותר להפטר מהחרק המעקצץ. בשוק קיימים עשרות סוגי תכשירים להדברת פרעושים, כאלה שמורחים על חיות המחמד, כאלה שמרססים ועוד פתרונות יצרתים. אך בכל שנה הפרעושים מפתחים עמידות מדהימה והתעשייה צריכה ליצור מוצרים חדשים. בנוסף, כאשר נקבת הפרעוש מטילה כ 500 ביצים במחזור חיים אחד, וכל ביצה עמידה באמצעות קליפה קשה לרעלים וריסוסים, אין ספק שקשה מאוד לעמוד במתקפת פרעושים.

כיצד מזהים פרעושים
הפרעוש הנפוץ ביותר הוא פרעוש החתול, וזה אינו מבחין בין חתולים, כלבים או בני אדם ותוקף את כולם. הפרעושים, מבצעים מחזור חיים הנע מביצים, זחלים לכדי פרעוש בוגר, כאשר 95 אחוז ממחזור החיים שלהם הוא במצב של ביצים וזחלים, כך שקשה מאוד להבחין כאשר נמצאים תחת פלישת פרעושים. בשביל לזהות פרעושים בוגרים על חייה, כדאי לחפש אחר כתמים אדמדמים (אלו הן הפרשות הפרעוש העשויות מדם מעוכל), שכאשר באים במגע עם מים מתמוססים לכדי נוזל אדמדם.

הדברת פרעושים – מדוע זה חשוב
מעבר למטרד העיקרי של פרעושים, אשר עוקצים אותנו בכל מקום בגוף וגורמים לגרד וחוסר נעימות רבה, כדאי לדעת כי הפרעושים לעיתים נוסעים בתוכם חיידקים ויכולים לעורר מחלות אצל חיות מחמד או תגובות אלרגיות אצל בני אדם. פרעושים מעבירים תולעי מעיים שטוחות (דיפילידיון קנינום) היכולות לאחר מכן להיות מדבקות לבני אדם. בנוסף, כאשר לחייה יש פרעושים, היא עלולה לפתח תגובה אלרגית לרוק הפרעוש ולסבול מגרד מוגזם, הרס פרווה ועור ואף דלקות.

הדברת פרעושים
כאשר תכשירים כמו אמפולות וחומרי ריסוס לחיות לא עוזרים, ולאחר שדאגתם לנקות טוב טוב את סביבת המגורים, להרתיח מצעים ושטיחים, מומלץ לבצע הדברת פרעושים על ידי שימוש בחומרי ריסוס בסביבת המגורים, בכדי להבטיח הרס מוחלט של כל מושבת הפרעושים.

הדברת תהלוכן האורן

הדברת תהלוכן האורן – הכול למענכם

הדברת תהלוכן האורן רלוונטית למקומות בהם יש עצי אורן, ואשר אליהם מגיע התהלוכן במסעו לאחר חיפוש מזון. בעבר היה מדובר רק על מקומות כגון יערות וחורשים קטנים, אך עם התקדמות האדם והתפתחות היישובים הערים בארץ, התחיל התהלוכן להתפשט לכל מקום בו נמצא אפילו עץ אורן בודד. כמעט בכל עיר או ישוב תוכלו למצוא את העץ ניצב בשדרה או אפילו כפריט טבע בודד, אשר מראהו אינו יכול להעיד על הסכנה שהוא מושך אליו. כדי להבין מדוע הדברת תהלוכן האורן היא כה קריטית ולמה הימצאותו לידכם היא כה בעייתית, הנה סקירה של כמה נזקים אותם יכולה למנוע הדברה נכונה מזחל תהלוכן האורן.

הדברת תהלוכן האורן – בקרת נזקים

ארס ועקיצות

טוואי התהלוכה אומנם נראה כזחל תמים למראה, אך השערות אותן הוא סוחב על גבו עלולות להסב תחושות לא נעימות ואף מסוכנות לבני אדם. שערות אינו נושאות בקצותיהן ארס אשר גורם לתחושת צרבת עזה, התנפחות מיידית של האזור איתו הן באות במגע ואף יכולות לאלרגיות קשות ומסוכנות. בעזרת הדברה נכונה תוכלו להימנע מכאבים מיותרים ומצורך בטיפולים שביכולתכם לוותר עליהם.

פגיעה בעצי האורן

תהלוכן האורן זכה לשמו עקב העובדה כי הוא צועד בתהלוכה של עשרות זחלים צמודים זה לזה, ובזכות האהבה העזה שלו לאכילת עצי אורן. מיד לאחר בקיעתם מהביצה מסתערים הזחלים הקטנים על עצי האורן הסמוכים למקום בקיעתם ומתחילים לכרסם בהם. הזחלים הקטנים מייבשים את העצים מהשורשים ועד למחטים, והופכים אותם למתים למראה, יבשים וחסרי חן. כדי למנוע את מות העצים בטרם זמנם, יש לבצע הדברת תהלוכן האורן בהקדם האפשרי.

משיכת צרעות

תהלוכן האורן מטיל ביצים רבות ליד עצי האורן אותם הוא מוצא. מאחר והוא לא שם את לבו לסביבה, יהיו תהלוכן האורןפעמים בהן חצר הבית שלכם בה עומד לו עץ אורן תוצף בביצים אשר רק מחכות לבקוע ולהכיר מקרוב את העץ שלכם. אותן ביצים מושכות פעמים רבות צרעות טפיליות אליהן, מאחר וביצים אלו הן אחד המזונות האהובים על הצרעות המעופפות. אם תדבירו את תהלוכן האורן בזמן תוכלו למנוע מעצמכם היכרות מיותרת עם הזחלים והצרעות באותה פעולה.

אבי המדביר מומחה בטיפול בתהלוכן האורן תהלוכן האלון תהלוכן האלה בהזרקת חומרים

מיוחדים לגזע ריסוס השטח ובמקרה הצורך עירפול בעשן לעצים חייגו עוד היום ליעוץ.

הדברת חומייני

הדברת חומייני – הקרב הקשה ביותר

הדברת חומייני הפכה להיות רלוונטית בארץ החל משנת השמונים. עד לאותם ימים החרק הקטן כלל לא היה קיים באזורנו ועל כן אפילו שם עברי לא היה לו. לאחר שהחומייני הקטן החל להתפשט בכל הארץ ולהוות מכה של ממש, הבינו החוקרים כי יש לתת לחרק שם עברי מאחר והוא כבר נחשב לחלק בלתי נפרד מנופי הארץ בימות הקיץ החמים. על כן נאספו להם חוקרים רבים ולאחר דיונים מעמיקים הוחלט להעניק לחיפושית הקטנה את השם: "מלדרה מטרידה". בקרב כולו השם לא הצליח להכות שורשים ועל כן עד היום רוב האנשים שייתקלו בנחילים חומים ומעופפים ברחבי הארץ יצביעו עליהם ויצעקו בתיעוב שהחומייני מגיעים. חרק זה אינו גורם רק לנזקים אסתטיים,אך שאר הנזקים שלו אינם ידועים לכולם. אם גם אתם רוצים להבין את מלוא המשמעות של התקפות החרקים הקטנטנים ולמה הדברת חומייניהיא כל כך קריטית, המשיכו איתנו.

הדברת חומייני – מניעת נזקים

השלב הבוגר

בזמן שהחומייני כבר נראים לעין הם נמצאים כבר בשלב הבוגר של התפתחותם. כעת הם בעלי כנפיים, מחושים, יכולת התקדמות עצמאית והם יכולים לנהוג כפי שהם חפצים. בשלב זה יבחרו רוב החומייני להתחיל לאכול ולזלול כדי שיוכלו להמשיך ולהתרבות ולהטיל את דור העתיד. המזון בו משתמשים החומייני בשלב זה הוא פרחים ועלים שונים אשר נמצאים על פני השטח ומהווים מזון מזין ומפתח עבור אותה שלשלת דורות ייחודית. שדה אשר החרקים הקטנים מגיעים אליו עלול להישאר ערום מעלים ומפרחים בצורה מבישה, מה שגורם נזק גדול במיוחד לחקלאים השונים.

שלב הזחל

זחלי החומייני נקראים "דרנים" והם חיים מתחת לאדמה כאשר אדם אינו יכול לראות אותם ללא חפירה פנימה אל תוך הקרקע או הפיכתה כלפי מעלה. בזמן זה הדרנים חושבים רק על דבר אחד: "מזון". בעזרת המזון יוכלו הדרנים להתפתח לגלמים ולעבור לשלב הבא בהתפתחות. מאחר ומדובר על מעבה האדמה אוכלים הדרנים כל מה שהם רואים ומתמקדים על שורשים וירקות הגדלים מתחת לאדמה. אם הדרנים מגיעים לשדה של תפוחי אדמה או בטטות הנזקים יהיו גדולים כל כך שרוב האיכרים יתייאשו מהיבול הנותר ויוותרו עליו בשנה זו.

 אבי המדביר מומחה בריסוס והדברה לחומיני חיפושיות צרצרים אורי כדורי

 בשיטות מיוחדות איבוק עשן גז הדברת גרגירים ועוד שיטות בלעדיות חייגו 0544386025 

 

הדברת סקביאס

הדברת סקביאס – להפסיק את הגירודים

הדברת סקביאס נועדה להציל אתכם מגירודים פראיים בכל איזור בגוף. הסקביאס היא קרצייה קטנה הידועה גם בשם "קרציון הגרד". שם זה לא ניתן לה בחינם, מאחר וכל מגע של הסקביאס עם גוף של בני אדם או חיות אחרות גורם לגירודים עזים, כאבים ונפיחויות. כל אלו תופעות אשר מופיעות אצל אנשים שאינם רגישים לעקיצות הקרציון. אלו מביניכם שכן רגישים יזכו לחוות גם אדמומית במקום העקיצה, נפיחות קיצונית ולעיתים אף קשיי נשימה קלים. אם אכן תחליטו לבצע הדברת סקביאס תוכלו לחסוך לכם ולבני משפחתכם את הסבל והכאבים הכרוכים במציצת הדם של הקרצייה הקטנה אשר תגיע אליכם. אם אתם רוצים ללמוד קצת יותר על איך לעשות זאת, כדאי שתמשיכו איתנו.

הדברת סקביאס – לאורך כל הדרך

זיהוי הבעיה

רוב הבתים בהם תתגלה בעיית קרציות יהיו בתים בעלי חיות מחמד. הסימן הראשון והחשוב מכולם למציאת הקרציות בשלבים ההתחלתיים של ההתפשטות באזור הוא גירוד קיצוני של בעלי החיים. כל חתול וכלב נהנים להתגרד מפעם לפעם,אך לא בתדירות גבוהה ובהבעות סבל. אם תסתכלו מקרוב ותראו את חיית  המחמד שלכם סובלת מכל רגע של גירוד ומנסה לנשוך לעצמה את הפרווה, זה סימן שיש לכם עסק עם קרציות.

שיטת הדברה

את הקרציות ברחבי הבית ניתן לחסל במספר שלבים ובצירוף של מספר טיפולים שונים. בתחילה יש לשאוב את כל הבית על ידי שואב אבק מקצועי. אסור לפסוח על אף פינה ויש לבדוק כל וילון או כרית לספה שיש לכם. לאחר השאיבה הזמינו מדביר מקצועי אשר יבצע אצלכם ריסוס כימי ויגיע לכל הפינות החשוכות ביותר בהן יכול להיות מסתתרות הקרציות. הריסוס אמור להבטיח כי הקרציות יחוסלו ותיפתר הבעיה.

מניעה לעתיד

לקראת עונת הקיץ החמה דאגו לקחת את חיות המחמד שלכם לתספורת. מלבד ההקלה המיידית שהן ירגישו בעומס החום, תוכלו גם אתם להיות בטוחים כי הם לא יכניסו איתם קרציות הביתה. המטרידות הקטנות נרתעות מטיפוס על חיה חסרת פרווה מחשש שיתגלו ויהיה ניתן לחסלן במהירות וללא בעיות איתור.     

הדברת ברחשים

הדברת ברחשים – אין איכות, יש כמות

הדברת ברחשים תעזור לכם להילחם בתופעה בה נחילים ברחשים קטנים מסתובבים סביבכם ובאזור מגוריכם  * יונייטד אנימציות - חינם אנימציות ואוסף תמונות * יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם ומקשים על החיים השוטפים להמשיך להתנהל סביבם. כאשר עוברים ליד להקה שכזו יש צורך לסגור את הפה כדי למנוע כניסה מיותרת של ברחשים היישר לקיבה שלכם. כמו כן, כדאי לנסות ולכסות את האוזניים והאף כדי למנוע חדירה של אחד החרקים הקטנטנים והמציקים. רעש הזמזום אותו הם מפיקים, התעופה סביב בני האדם וכמויות הענק שלהם הפכו את  הברחשים לאחד המטרדים הגדולים ביותר שיש לאדם. הדברת ברחשים אכן יכולה לעזור בטיול בבעיה, אך האם יש דרכים למנוע אותה מראש? אם תרצו למנוע את ההזמנה השנתית של הדברת ברחשים אצלכם בבית או בשכונה, הנה כמה טיפים שכדאי שתעקבו אחריהם.

טיפים להרחקת ברחשים – השלבים הראשוניים

ייבוש מים עומדים

יתושים, ברחשים וחרקים מעופפים נוספים פורחים כאשר הם נמצאים בסביבת מים עומדים. המים מספקים להם את הלחות ותנאי המחיה להם הם זקוקים כדי להתפתח ולכן תמצאו ליד כל שלולית קטנה המוני חרקים מעופפים. אם תרצו למנוע את הופעת להקת הברחשים הבאה נסו לסגור כל פתח מים לא מפוקח שיש בסביבתכם. בדקו את הצינורות מחשש לחורים, הפחיתו בהשקיה עד כמה שאפשר וצמצמו את נוכחות המים מחוץ לשליטתכם עד למינימום האפשרי.

גיזום צמחייה

מלבד מקורות של מים עומדים, חרקים נהנים להסתובב גם ליד צמחייה הגדלה באוויר החופשי. העלים מספקים  * יונייטד אנימציות - חינם אנימציות ואוסף תמונות * יונייטד אנימציות - אנימציות להורדה חינם את המזון והמים הנחוצים להם וכך הם יכולים להמשיך להתרבות ללא אויב ממשי או הפרעה כלשהי מצד האדם. כדי להתגבר על מצב זה כדאי לבצע גיזום מוחלט של הצמחייה הגדלה בסביבתכם. העלמת עיקר הצמחייה תקל עליכם לגלות התפתחות של להקות חרקים מעופפים כבר בתחילתן וכך לטפל בהן מבעוד מועד ריסוס נגד יתושים ומעופפים.

הדברת מניעה

ניתן למנוע הופעה של חרקים בסביבתכם על ידי הזמנה של מדביר מקצועי אשר יבצע עבורכם הדברה בכל מקום אפשרי. כך תוכלו להיות בטוחים שהחרקים לא יגיעו אליכם השנה מאחר והשטח כולו מודבר בחומרים רעילים אשר אינם מאפשרים לחרקים להתפתח באזור. 

מומחים להדברת יתושים ברחשים מעופפים בגני ארועים מסעדות בתים פרטים בניני מגורים .

« Older Entries

כל הזכויות שמורות © לאתר הדברות - Powered by WordPress