Get Adobe Flash player

הדברה אורגנית – הדברה ירוקה

הדברה אורגנית – ידידותית למשתמש

הדברה אורגנית הייתה בעבר חלום רחוק של יחידי סגולה. באותם ימים הייתה ההדברה היחידה מוצפת בכימיקלים ועשויה מחומרים רעילים במיוחד. כך יצא שפעמים רבות לא רק חרקים נפגעו כתוצאה מהריסוס,ובני אדם וחיות המחמד שלהם נאלצו להתמודד עם הנזקים אותם גרמו הכימיקלים להם ולסביבתם הקרובה. באותו זמן הועלה הרעיון של הדברה ללא רעלים, המבוססת אך ורק על חומרים מן החי, לא התערבות כימית. עם התקדמות המדע והשנים הפך חלום זה למציאות, וכיום יש הדברה אורגנית בה ניתן להשתמש בכל בית, כאשר החובה להשתמש בחומרים רעילים ומסוכנים נעלמה מן העולם. כדיל הבין את החידוש הטמון בסוג הדברה זה ואת יתרונותיו הגדולים, אספנו עבורכם את עיקרי המידע והתוצאות לפניכם.

הדברה ירוקה  – יתרונות חשובים

שימוש בטוח

הסכנה בביצוע הדברה כימית בבית אינה קיימת כאשר מזמינים את ההדברה האורגנית. מאחר ומדובר על הדברה אשר אינה מערבת חומרים כימיים כלל, התוצאה בטוחה להפליא. הדברה ירוקה   גם מתאימה במיוחד לבתים בהם יש אוכלוסיות הרגישות לחומרי ההדברה הקונבנציונאליים כגון קשישים, תינוקות או חולים במחלות נשימתיות מאחר והיא אינה מפריעה או משפיעה עליהם כלל.

המשך חיים כרגיל

כמעט כל הדברה דורשת היערכות מוקדמת ותכנון מדויק. לאחר סיום הריסוס נותן המדביר הוראות מדויקות לכמה שעות יש לעזוב את הבית. יש פעמים בהן מדובר בשעתיים בודדות, אך יש פעמים בהן יש צורך לעזוב את הבית לימה שלמה. במקרה של הדברה אורגנית אין צורך לעזוב את הבית כלל. המדביר עצמו אף אינו צריך לשים מסכת מגן או אמצעי בטיחות כלשהם פשוט מאחר ומדובר על חומרים טבעיים אשר אינם מסוכנים לבני אדם או לסביבה.

יעילות לטווח ארוך

מאחר ובהדברה אורגנית אין כימיקלים כלל ההשערה הרווחת היא כי יעילותה וטווח הזמן בו היא פעילה הם פחותים משל הדברה כימית ורעילה. הנחה זו שגויה מיסודה, מאחר והדברה אורגנית נחשבת ליעילה במיוחד נגד חרקים ומכרסמים למיניהם, ובנוסף על כך יעילותה מחזיקה מעמד לפרקי זמן ארוכים אשר מעניקים לכם שקט מחרקים ומזיקים.

 

 

הדברה בעשן

הדברה בעשן – והמזיקים נעלמים

הדברה בעשן נחשבת לשיטה אלמונית יחסית בעולם ההדברה. בתהליכי בירורים לגבי הדברה כנראה שתקבלו הסברים נרחבים על שיטת ההדברה הכימית והקלאסית. גם הדברה ירוקה תזכה לסקירה נרחבת. על הדברה חשמלית יספרו רק המדבירים שמתמחים בתחום והדברה ביולוגית היא רק למדבירים מנוסים במיוחד. אך בין כל אלו מתחבאת לה שיטת הדברה נוספת אשר יכולה לעזור לכם בתהליכי הניקוי בבית ורוב המדבירים שוכחים לציין אותה למרות שהיא נחשבת ליעילה ומהווה חותם סופי לכך שהחרקים סולקו מהסביבה. מדובר על שיטת הדברה בעשן בה ניתן להשתמש כמעט בכל מקום סגור והיא נחשבת לשיטה המבטיחה ניקיון סופי ומוחלט מהחרקים ששהו בסביבה. כדי להבין כיצד פועלת שיטה זו יש להבין את הפרטים העיקריים לגביה אבוקות עשן  מומחה בעירפול קר נגד סקביאס  כיני יונים וקרדית האבק .  

הדברה בעשן – הפרטים שחשוב לדעת                                                                                                                                                                                   

מקומות סגורים בלבד                                                                                                 

כאשר רוצים להדביר באמצעות עשן חייבים להתאים את שיטת ההדברה אל המקום אותו רוצים להדביר. אם מדובר על מקום פתוח כגון אולם או גינה, הדברה בעשן לא תהיה יעילה ולא תפיק את התוצאה הרצויה אליה כיוונתם. במקומות פתוחים העשן מתפזר לכל עבר וכך החרקים יכולים לחמוק ממנו. יכול לקרות מצב בו רוח פתאומית תסלק את העשן הרחק וכך למרות שבצעתם הדברה בחצר לא תהיה לה שום השפעה. בחדרים סגורים או במקומות קטנים כגון בורות ביוב העשן מתפשט לכל כיוון ונשאר בסביבה עד שהוא מתפוגג. בזמן זה החרקים כולם מקבלים שאיפות קטנות ממנו ומחוסלים במהירות רבה ריסוס בעשן מומלץ להדברה לפני אירוע  בעירפול חם בעשן במערפל חם וקר. 

אפקט ההדברה

העשן המתפזר במהלך ההדברה מחסל את כל החרקים איתם הוא בא במגע. מבחינה זו יעילות ההדברה אינה מוטלת בספק. הבעיה מתחילה במקרה וחרקים חודרים לאזור לאחר שהעשן כולו התפוגג ונעלם. במקרים כאלו החרקים כלל אינם מודעים לכך שהמקום עבר הדברה והם יכולים לפרוח ולשגשג במקום מאחר ואפילו אין חרקים אחרים איתם הם יכולים לחלוק מזון ומקומות מסתור. בעיה נוספת של ההדברה מתבטאת במצבים בהם החרקים עדיין חיים בצורות ביצים או גלמים. במצבים אלו העשן לרוב אינו מחסל את הביצים החסינות ועל כן יגדל באותו מקום דור חדש של חרקים שיבקעו ויתחילו דור חדש של חרקים שאינם מודעים להדברה שעבר המקום.

מומחה בטיפול בעשן ערפול קר ליתושים פשפש המיטה קרדית האבק הדברה בעשן בערפול חם או באבוקות עשן אסורה באזורי מגורים.

הדברה בגז

הדברה בגז – מותאמת במיוחד בשבילכם

הדברה בגז היא תהליך שלא כל בית בו מופיעים חרקים צריך לעבור. ברוב הבתים תספיק הדברה בריסוס מכל סוג שהוא אשר תדאג לסילוק החרקים והדברת הנותרים מאחור. חומרי הריסוס בהם משתמשים ברוב הבתים מכילים חומרים רעילים בכמויות כאלו ואחרות והמדבירים צריכים להיזהר מאוד לא להתקרב בזמן הריסוס לחומרי מזון או כלי אוכל. הדברות עם חומרים כאלו אפשריות בבתים רגילים, אך מה יעשה מפעל מזון אליו חדרו נחילי חרקים? הדברה באמצעות חומרים אלו אינה באה בחשבון כלל. באותה מידה בתים בהם יש אנשים הרגישים לחומרי הדברה אינם יכולים להזמין מדביר לא מנוסה מאחר והם אינם יכולים להרשות לעצמם פיזור של חומרי הדברה ללא תשומת לב מיוחדת. למקרים מיוחדים כאלו מומלץ להזמין הדברה בגז ולהבחין כיצד כל הבעיות והחרקים מתרחקים ללא כל קושי.

הדברה בגז – כל התהליך

איטום מוחלט

ישנם מקרים בהם רוצים להדביר בעזרת גז בית שלם. אנשים אחרים אשר טרמיטים חדרו להם לשידה מעוניינים להדביר רק אותה באמצעות גז מאחר ואף אמצעי אחר לא רלוונטי במקרים כאלו. במידה ואכן תרצו להדביר בית או רהיט באמצעות גז יש לוודא כי החפץ או המקום המדובר אטומים לחלוטין. רק באמצעות איטום תוכלו להיות בטוחים כי הגז יעשה את פעולתו ואכן יתפשט לכיוונם של כל החרקים השוהים במקום.

מדידה מדויקת ושחרור הגז

מבנים ורהיטים שונים דורשים התייחסות שונה מבחינת פיזור הגז, היקפו ומהירות ההחדרה שלו. שידה קטנה תצטרך כמות גז קטנה בהרבה ממפעל שלם הדורש הדברה. לכן, לפני פיזור הגז יש לבצע על ידי מומחים בתחום מדידות מדויקות אשר יתנו כמות גז אשר יש להחדיר למקום. לאחר המסקנות יוכל תהליך ההדברה להתחיל על ידי שחרור גז בצורה מבוקרת ואיטית אשר תצביע על הצורך בכמות נוספת או על התוצאות כלפי החרקים המסתובבים באזור. בשלב זה האיטום יעזור להדברה לעבוד מאחר והגז מתפשט לכל עבר ואינו יכול להתפוגג באוויר. החלל הסגור מתחיל להיות מלא בגז וכך החרקים בו מקבלים שאיפות קטלניות וההדברה מוכתרת כהצלחה.

מומחה לטיפול בגז לרהיטים לטרמיטים לתולעי עץ ריסוס בגז עושים רק אצל אבי המדביר מדביר מורשה עם רשיון מיוחד לטיפול בגז שי מזרחי 054-4466180

הדברת רהיטים

הדברת רהיטים – זה אוכל אתכם מבפנים

הדברת רהיטים תעזור לכם לשמור על רהיטי העץ שיש לכם בבית. ישנם סוגי חרקים שונים אשר מזונם הוא עץ ומוצריו. הם דומים לחרקים אחרים מכל בחינה, אך המזון שלהם מתבסס על העצים המצויים בטבע. אך מה יעשה חרק אשר גר ליד בני אדם ובסביבה אין עצים הגדלים בטבע? האפשרות השנייה היא רהיטי העץ החדשים אשר קניתם בכסף רב בחנויות יוקרה או אפילו מאולם תצוגה. חרקים אלו כגון טרמיטים ותולעי עץ חודרים אל תוך הרהיט על ידי קדיחת חורים קטנים אשר מאפשרים להם להתחבא בתוך הרהיט ולהפוך קשים מאוד לאיתור. בשלב זה אין לכם דרך אחרת להתמודד מלבד הדברת רהיטים. כדאי ללמוד מעט על התהליך וכיצד לעבור אותו, ולכן הבאנו לכם את השלבים העיקריים.

הדברת רהיטים – השלבים בדרך

איתור הבעיה

לחרקים הניזונים מרהיטי עץ יש כמה סימני היכר מובהקים הקשים לזיהוי, אך מרגע שעליתם על הבעיה זהו כבר חצי פיתרון. את החרקים הללו ניתן לזהות על ידי חורים קטנים הנמצאים בתוך הרהיט עצמו ונראים כאילו מישהו קדח ברהיט עם מקדחה קטנה במיוחד. סימן נוסף אשר ניתן להצביע עליו הוא פיזור נסורת תחת הרהיט, אשר מצביעה על כך שהרהיט נאכל לאיטו, ונסורת זו היא התוצר של אותה זלילה.

חיפוש אחר מומחה לבעיה

מדבירים רבים אינם יודעים כיצד להתמודד עם בעיית הרהיטים הנגועים. לרוב הם מתמודדים עם תיקנים, נמלים או אפילו מכרסמים, אך אינם רגילים להתמודד עם חרקים שהם אינם יכולים לראות. נסו לחפש במקומות שונים מומחים להדברת רהיטים ונסו לבחון את מידת הניסיון שלהם. הזמינו רק מדביר אשר חווה בעבר טיפולים מעין אלו והצליח לעמוד בהם.

הפיתרון המקצועי

מדביר בעל ניסיון ייקח מכם את הרהיט הנגוע מבפנים ויבצע בו אידוי. בתהליך זה נשמר הרהיט בתוך חדר אטום למשך מספר ימים, כאשר בקביעות מוחדר פנימה גז אשר מחלחל אל החרקים בתוך הרהיט והורג אותם לאט. רק לאחר אידוי הרהיטים תוכלו להיות בטוחים כי הרהיט נקי ויכול לחזור אליכם הביתה למקומו הקבוע. 

מומחה בעישון לרהיטים טיפול בגז נגד חרקי עץ איוד ריסוס בעשן ובגז.

חייגו למומחה ישיר 054-4386025

הדברה אלקטרונית

הדברה אלקטרונית – ותגידו שלום למזיקים

הדברה אלקטרונית נחשבת לשיטת הדברה מודרנית וחדישה במיוחד. אם תסתכלו על ימי העבר תוכלו לראות כי ההדברה היחידה שנעשתה הייתה בעזרת כפכף או אם הייתה בנמצא גם רשת נגד זבובים. עם הזמן הלכה ההדברה והשתכללה עד שהומצאו תכשירי הריסוס למיניהם. כך נוצר סטנדרט של הדברה אשר נשמר לאורך שנים רבות. כל בית שסבל מחרקים או מזיקים היה מזמין שירותי הדברה אשר היו דואגים לריסוס וכך מנסים לפתור את העניין. לאחר שאנשים החליטו להימנע מהכנסת חומרים כימיים אליהם הביתה הומצאה שיטת ההדברה הירוקה המפחיתה את כמות הרעלים בה משתמשים בתכשירי הריסוס וכך נוצרה לה שיטה פחות מזיקה לסביבה ולבני האדם. גולת הכותרת החדשה של עולם ההדברה היא הדברה אלקטרונית. בשיטה זו מפזרים בכל הבית מכשירים אלקטרוניים הפולטים קולות אשר אינם נשמעים לאוזני בני האדם. באוזני החרקים נשמע רעש זה איום ונורא והם אינם מסוגלים להתמודד איתו ובורחים מהבית. מלבד בית נקי מחרקים יש לשיטה יתרונות נוספים וכדאי שתתחילו להכיר אותם מקרוב.

הדברה אלקטרונית – יתרונות עיקריים

הדברה לטווח הארוך

כל מי שמדביר בעזרת ריסוס יודע כי יש צורך לחדש את ההדברה לאחר תקופה מסוימת. הדברות נגד תיקנים יש לחדש אחת לשנה, הדברות נגד נמלים מומלץ לחדש אחת לשלושה חודשים וכך יש לנהוג עם הדברות נוספות. בשיטה האלקטרונית לעומת זאת, ההדברה היא לאורך שנים. המכשירים האלקטרוניים הקטנים אותם מפזרים ברחבי הבית אמורים להחזיק מעמד לתקופה ארוכה במיוחד, ועל כן כל שנשאר לעשות הוא ליהנות מבריחת המזיקים ולהסתמך על ההדברה לאורך זמן.

שימור ותחזוקה

המכשירים האלקטרוניים אינם מצריכים תחזוקה שוטפת מלבד ניקיון אבק מעליהם כך שלא ייפגמו. מלבד ניקיון האבק יש צורך  לוודא כי המכשירים הללו ממשיכים לפלוט את האותות באותה רמת חוזק ובאותה מידה בה הם שידרו את האותות לסביבה החל מהיום הראשון. מלבד הניקיון ובדיקות תקופתיות אין כל צורך להתעסק עם המכשירים כדי לבדוק את תקינותם. התחזוקה הקלה מהווה אחד מהיתרונות העיקריים אותם הציגה לעולם שיטת ההדברה האלקטרונית.     

הדברה שכירות

הדברה שכירות – כי יש דברים שבהם לא חוסכים

הדברה זו פעולה שאנו עושים פעם בשנה לפחות על מנת להרחיק מהבית שלנו את כל המפגעים הסביבתיים, מדבירחרקים ומטרידים שונים. הדברה מומלץ לעשות באופן קבוע על מנת לשמור על רצף של בית נקי מחרקים וראש שקט. הדברה בדירה שכורה לא ברור על מי נופלת העלות, על בעל הבית או על הדייר, זה תלוי מה טיב היחסים ותלוי על מה חתמתם בעת ביצוע החוזה. הדברה שכירות לא כדאי להזניח את הנושא, למרות שזו דירה שכורה, במידה ואתם מתכוונים להמשיך ולהתגורר בדירה עוד שנה לפחות, אל תחשבו פעמיים ובצעו את ההדברה באופן מידי.

הדברה שכירות – לקוחות מספרים:

מרים מראש העין מספרת: אנחנו כבר שנים מתגלגלים בדירות שכורות. ויש לנו ניסיון רב בנושא של הדברה בדירה שכורה. כיום אנו כבר יודעים מראש, בעת ביצוע החוזה לדרוש מבעל הבית לבצע את ההדברה לפני שאנחנו נכנסים לדירה וכמובן בשוטף פעם בשנה, תלוי כמה זמן אנו מתגוררים בכל דירה.

בכל בית שאליו אנו עוברים, אנו מחפשים שתהיה מרפסת וגינה, זה תנאי הכרחי בשבילנו בדירה כי אנו חייבם לנשום ולראות טבע ואור בעיניים, מובן כי תנאים אלו מושכים אליהם יותר חרקים מאשר לדירה בקומה רביעית בבניין דירות בעיר. הדברה שכירות חשוב לעשות ואת זה למדנו בדרך הקשה.

בתחילת דרכינו כזוג צעיר שרק עכשיו נישא, גרנו בדירה שכורה קטנה וחמודה ששימשה מרתף של בית גדול באזור השרון. היו לנו מידי פעם חרקים ומזיקים בדירה, אך לא ייחסנו לזה חשיבות. בוקר אחד קמנו בעלי ואני מלאי עקיצות וסימנים מטרידים על הגוף שלנו. לא ידענו מה הבעיה וחשבנו שיש מכת יתושים בבית. בקשנו מבעל הבית לשים רשתות על החלונות ואכן כך הוא עשה. אך תופעת העקיצות לא תמה. כעבור תקופה מטרידה ומאוד לא נעימה גילנו כי נדבקנו במכת פשפש המיטה.

כמובן שמיד קראנו למדביר מקצועי שביצע הדברה שכירות בדירה שבה גרנו. לא היה לנו משנה מי יממן את עלות ההדברה העיקר להיפטר מהחרק המטריד.

לאחר כמה ימים, של ניקיון היסטרי והדברה מסיבית החיים חזרו למסלולם ומאז אנו מקפידים ביותר. הדברה שכירות חייבים לבצע פעם בשנה בכל האזורים בבית ואם בעל הבית לא מוכן לשלם, אנו משלמים במיטב כספינו, העיקר לא לסבול שוב ממכת החרקים.

 

« Older Entries

כל הזכויות שמורות © לאתר הדברות - Powered by WordPress